Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Video Galeri

50 YILLIK SIR -Rum Planı tesadüfen fark edildi –1974 Kıbrıs Barış Harekatı

Yaklaşık iki yıl süreyle Kıbrıs’ta Türk Mukavemet Teşkilatı’nda da gizli görevlerde bulunan Muzaffer Sever, ölümünden önce yayınlanan söyleşisinde, Kıbrıs Barış Harekâtı’na dair anılarını anlatmıştı. O anılar içerisinde çok önemli konular da bulunuyor.

20 Temmuz 1974’te başlayan Kıbrıs Barış Harekâtının 50’nci yıldönümüne geldik. Hem deniz amfibi hem de hava indirme unsurlarının kullanıldığı bu harekât teknik zorluklarının ötesinde, Türkiye Cumhuriyeti açısından da çok önemli, büyük bir harekâttı.

Gazeteci-Yazar Tayfun Çavuşoğlu anlatıyor…

6 Şubat 2018’de vefat eden, Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı’nın Mete Bey‘i Muzaffer Sever, Kıbrıs Barış Harekâtı’nda albay rütbesiyle Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Nurettin Ersin’in İstihbarat ve Harekât Şube Müdürüydü.

Harekâttan önce yaklaşık iki yıl süreyle, Kıbrıs’taki Türk Mukavemet Teşkilatı’nda da gizli görevlerde bulunan Muzaffer Sever, ölümünden önce yayınlanan söyleşisinde, Kıbrıs Barış Harekâtı’na dair anılarını anlatmıştı.

Muzaffer Sever’in, Rumların savunma planının ortaya çıktığı geceyi , harekatın ilk günlerini anlattığı anılarına bağlı kalarak…

KIBRIS BARIŞ HAREKATI VİDEO SERİMİZDEN

Video Listesi

DİĞER VİDEOLAR

Verified by MonsterInsights