Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Politika

Bursa Milletvekili Öztürk TÜİK’i yerden yere vurdu

VİDEO-CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, “TÜİK Uzman doktor muayenesini 34 lira olarak hesaplamış. 34 liraya bize uzman doktorun ismini bile söylemezler, 34 lira hangi uzman doktorun muayene ücretidir?” diye sordu.

VİDEO-Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Hazan Öztürk, TBMM kürsüsünden TÜİK’e eleştiri yağdırdı. TÜİK’in uzman doktor muayenesini  34 lira olarak hesapladığını belirten Öztürk, “34 liraya bize uzman doktorun ismini bile söylemezler, 34 lira hangi uzman doktorun muayene ücretidir?” diye sordu. Öztürk, “Rakamlar üzerinden enflasyonu düşürerek milletini dolandıran başka kurum dünyanın hangi ülkesinde var bilmiyorum. TÜİK’in yalan söylediği konusunda tüm milletin 86 milyon hemfikir. Milletin alın terinden çalan kim varsa yargılanmalı” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda Bursa ve ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ile ilgili konuşan Öztürk, sorunları tek tek sıraladı.

Öztürk’ün konuşmasından satır başları şöyle:

-Ekonomik krizin etkileri her geçen gün büyürken Türkiye’de binlerce firma iflas etti. Açıklanan verilere göre iflasların en çok yaşandığı 5 il de belli oldu, maalesef Bursa’mız Türkiye’de iflaslar en fazla yaşandığı ikinci il oldu.
-Sadece Bursa’da değil Türkiye’nin tüm kentlerinde faaliyet gösteren dev firmalar konkordato talep etmeye, iflas istemeye başladı. Peki neden bunları yaşıyoruz? -Sanayicilerimizin durumu kötü değil, gerçekten çok kötü durumdalar ve yaptığımız görüşmelerde AKP iktidarı ve Mehmet Şimşek ekonomi politikası ile hem ülkeyi hem de iş dünyasını batırıyor, bizi duyun diyorlar.
-TÜİK’in açıkladığı verilerle memur emekli ve işçinin ayakta durması bekleniyor. Son açıklanan verilere göre yılın ilk yarısında %24.7 enflasyon gerçekleşti ve bunun için emeklilerin kök maaşına da bu oranda zam yapıldı. Memur ve memur emeklilerine ise 19.3 oranında zam verildi.
-Kök maaş matematiği ile emekli maaşı bağlanma oranlarını düşüre düşüre ve emekliyi açlığa mahkum ettiniz.
-Şu anda maaşının 10.000 lira olduğunu düşünen emeklilerinin çoğunun kök maaşı 8.000 lira ve altında. En düşük emekli maaşına sadaka verir gibi yaptığınız düzeltmelerle yüksek prim gün ile emekli olan emekliliklerimizi emeklilerimizi enflasyona ezdirdiniz.
-Biliyorsunuz TUİK Nisan 2022’den bugüne enflasyon hesabında kullandığı madde fiyatlarının değişimini gizliyor. Neye göre hesap yapıldığını ise hiçbirimiz doğru düzgün bilmezken ekonomi yazarı Alaattin Aktaş 26 aylık farkı TÜİK verilerine göre hesaplayarak TÜİK’in devlet sırrı gibi sakladığı sepeti ifşa etti. Biz Zaten yıllardır biliyor ve dile getiriyorduk ama bu gördüklerimizden sonra herkesi kandırdığı ve alay ettiğine bir kez daha emin olduk.
-TÜİK uzman doktor muayenesini 34 lira olarak hesaplamış. 34 liraya bize uzman doktorun adını bile söylemezler. Kime tedavi olacağımızı bile öğrenemeyiz. 34 lira hangi uzman dokrorun muayene ücretidir? Siz doktoru mu bedavaya çalıştırıyorsunuz? Yoksa bu halkı mı kandırıyorsunuz hiçbiriniz utanmadınız mı bu hesabı yaparken?
-TÜİK yetkilileri ya yaşadıkları ülkeden haberleri yok ya da yalancı, düzenbaz ya da dolandırıcılar. Rakamlar üzerinden enflasyonu düşürerek milletini dolandıran başka kurum dünyanın hangi ülkesinde var bilmiyorum. TÜİK’in yalan söylediği konusunda tüm milletin 86 milyon hemfikir. Milletin alın terinden çalan kim varsa yargılanmalı.

DİĞER VİDEOLAR

Verified by MonsterInsights