Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Video Galeri

Çanakkale Savaşı Yalanları

Çanakkale Savaşı Yalanları İddia şu: “Mustafa Kemal Çanakkale’de komutan değil, karargah subayıydı!” Peki bu iddia doğru mu?

Yazar Tayfun Çavuşoğlu, konuyla ilgili arşiv belgelerine dayanarak değerlendirmelerde bulundu: Çavuşoğlu şunları söyledi:
“Mustafa Kemal Paşa için parlak bir askeri geçmiş yaratıldığı iddiası çok büyük iftiradır… Fiilen yönettiği ordusuyla Kurtuluş Savaşı’nı kazanıp ülkesini kurtaran bir “Başkomutan”, neden geçmişini de ayrıca parlatmak zorunda olsun? Buna neden ihtiyaç duysun? Bu videoda, Abdurrahman Dilipak, Kadir Mısıroğlu, Yalçın Küçük, Bünyamin Ateş ve Gayri Resmi Yakın Tarih Ansiklopedisi’nin Çanakkale Savaşı ile ilgili değerlendirmelerini bulacaksınız. İşin özü şu ki… Cumhuriyet kurulduktan sonra geriye dönüp, tarihe takla attırılıp, sahte bir kahraman yaratılmış değildir. Sadece yabancılar değil, aklı başındaki Türk yazarlar da Mustafa Kemal’in 25 Nisan’da tamamen kendi inisiyatifiyle yaptığı taarruzun gayet başarılı olduğunu, Çanakkale Savaşı’nın kaderini değiştirdiğini ve hatta ilk günden savaşın sonucunu etkilediğini yazıyor. Bizim bir kısım yazarlar ise bunları tümüyle görmezden gelip, ısrarla tam tersini savunuyor. Çünkü 25 Nisan’daki taarruz, Mustafa Kemal’in Çanakkale’deki ilk büyük başarısıdır.”
Detaylar videoda…

DİĞER VİDEOLAR

Verified by MonsterInsights