Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ekonomi

En düşük emekli aylığında değişiklik yapılmaz ise…

VİDEO – Erdursun, AKP hükümetinin 15 Temmuz’a kadar herhangi bir değişiklik yapmaması durumunda en düşük emekli aylığının 10.000 lirada kalmaya devam edeceğini söyledi.

VİDEO – Sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun, AKP hükümetinin 15 Temmuz’a kadar herhangi bir değişiklik yapmaması durumunda en düşük emekli aylığının 10.000 lirada kalmaya devam edeceğini söyledi. Gözler Erdoğan Kabinesinde…

Erdursun’un Youtube kanalında dile getirdiği görüşler şöyle:

“Enflasyon verilerinin net olarak açıklanmasını bekledik, çünkü SSK ve Bağkur emeklileri, memurlar, memur emeklileri, 6 aylık enflasyon farklarını alacaklar. Bu bir zam değil enflasyon farkı ama enflasyonda TÜİK’in açıkladığı enflasyona göre enflasyon farkları alınacak ve 6 aylık enflasyon açıklandı. Biz yüzde 25 olarak tahmin ediyorduk enflasyonu, yüzde 24.7 olarak çıktı 6 aylık enflasyon. SSK ve Bağkur emeklilerine % 24.7 oranında enflasyon farkı verilecek, memur ve memur emeklilerine ise toplu sözleşmeden kaynaklı farkla beraber toplamda 19.3 oranında da, memurlara ve memur emeklilerine fark verilecek.
15 Temmuz’a kadar hükümet herhangi bir değişiklik yapmaz ise en düşük emekli aylığı 10.000 lirada kalmaya maalesef devam edecek gibi gözüküyor.
Peki kim kaç lira aylık alacak?”

Detaylar videoda…

DİĞER VİDEOLAR

Verified by MonsterInsights