Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kritik uyarı: “Bağımlılık yapıyor, yedikçe bırakamıyorsunuz”

Sağlıklı yaşam ve hastalıklara dair açıklamalarıyla sık sık gündemde yer alan Canan Karatay, Ferda Yıldırım’ın YouTube kanalına konuk oldu.

Sağlıklı yaşam ve hastalıklara

Prof. Dr. Canan Karatay sağlık alanında verdiği önemli bilgileriyle adından söz ettiriyor. Bu kez bir YouTube programına konuk olan ünlü profesör, bağımlılık yapan bir besinin yavaş yavaş bırakılması gerektiğini belirtti. Öte yandan en sevdiği ve sıklıkla tükettiği yemeklerden de bahseden Karatay, yemeklerin yanında turşu ve soğan yediğini söyledi. Canan Karatay’ın bağımlılık yapan besine dair uyarıları haberimizde.
Sağlıklı yaşam ve hastalıklara dair açıklamalarıyla sık sık gündemde yer alan Canan Karatay, Ferda Yıldırım’ın YouTube kanalına konuk oldu.  Birçok tavsiyede bulunan ünlü profesör, yedikçe bağımlılık yapan besinden bahsetti. İçeriğinde bulunan maddelerden dolayı insan vücudunu bağımlı hale getirdiğini belirten Karatay, bu besini en etkili şekilde bırakmak için de tavsiyelerde bulundu.

YAVAŞ YAVAŞ BIRAKIN
“Bu zamanda ekmeğin yerine alacak hiçbir şey yok yemeyin. Hepsi ilaçlı, hepsi tehlikeli Birdenbire bırakmak da mümkün değil. Yavaş yavaş azaltarak bırakılabilir. Damak tadı bunu istiyor, damak tadını da gidermek için ağzınıza kristal kaya tuzu koyun kristal kaya tuzunu emin. Damakta meydana gelen umami denilen beşinci bir duyu var. Bunu bir Japon hekim buldu. O tadı almak için devamlı glutamat almak istiyorsunuz. Hepsinde glutamat var diğer adıyla Çin tuzu. Hepsinde früktoz yani mısır şurubu şekeri var. Siz devamlı yedikçe onları istiyorsunuz. Çünkü endüstrinin müthiş oyunu. Sizi bağımlı yapıyor. Ekmek bağımlılığı uyuşturucu madde bağımlılığına eşittir. Bitti, yemez o kadar! Doyamıyorum diyenlere cevabım köy yumurtası yesinler günde 10 tane hiçbir şeyleri kalmaz.”

YEMEĞİN YANINDA TURŞU VE SOĞAN YİYİN
En sevdiği tencere yemeği sorulan Karatay, “Her şeyi severim ben. Etli patates, etli kapuska, kapuska, etli karnabahar yeriz. Zeytinyağlılar yeriz, barbunya çok güzel, etli kuru fasulye, kıymalı kuru fasulyenin üstüne yemek mi var? Ama pilavsız olacak, ekmek yemeyin, pilav yemeyin, ev turşusu ve soğan yiyin.”

Verified by MonsterInsights