Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletin parasıyla sefa süren 680 kişi kim

Mişlli takım döndü ama Euro 2024 tartışmaları bitmedi. Euro 2024’e Milli Takım ile götürülen 680 kişi Meclis gündeminde: Bu insanlar kim? CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Mişlli takım döndü ama

Türk Milli Takımı’nın Hollanda’ya mağlup olarak elendiği Euro 2024’te, Almanya’da Milli takımımızın konakladığı otelde Türkiye’den misafir olarak giden 680 kişi olduğu iddia edildi. TFF’nin sadece 3 gazeteciyi ağırladığı da iddia edilirken, kafilenin VIP minibüsler ile taşındığı da ifade edildi.

CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, konuyu Meclis gündemine taşıdı. Öztürk, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi. Öztürk, konuyla ilgili şu soruları yöneltti:

  1. TFF’nin Türk Milli Takımı ile birlikte misafir olarak götürdüğü 680 kişi kimdir?
  2. 680 kişilik kafile neye göre belirlenmiştir?
  3. Söz konusu kafile ulaşım, konaklama, maç bileti vs gibi masraflarını kendileri mi karşılamıştır? Masraflarını kendileri karşılamadılarsa masraflar hangi kurum tarafından karşılanmıştır?
  4. 680 kişilik kafile toplam kaç gün ağırlanmıştır? 680 kişinin 1 günlük masrafı ve toplam masrafı ne kadardır?
  5. Futbolcu Yunus Akgün’ün adına çıkarılan bedava biletin, para ile vatandaşa satıldığı doğru mudur? Futbolcular adına çıkarılan diğer bedava biletler de vatandaşa mı satılmıştır?
Verified by MonsterInsights