Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Tüm Emekli Maaşları Artırılsın”

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici Emekli Sandığı ile SSK ve Bağ-Kur emeklileri arasındaki zam farkı ayrımının kaldırılması gerektiğini söyledi.

Anadolu Eğitim Sendikası Genel

BASK ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici emekli maaş zamları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Öğretici ‘nin açıklamaları şu şekilde;

“Bilindiği gibi emekli sandığı ile bağkur-SSK emeklileri maaş artışları farklıdır. Yılda iki defa artış alan bu kesimlerde yılın başında genellikle emekli sandığından emekli olanlar toplu sözleşme gereği daha fazla artış alıyor görünse de yılın ikinci ayında diğer emekliler daha fazla artış almaktadır. Bu aradaki ayrımın kaldırılması ile ilgili ilk adım atılmış ve Cumhurbaşkanı kararıyla Ocak ayında alınan artışlar eşitlenmiş ve SSK ve Bağkur emeklilerine yaklaşık %12 daha fazla artış yapılmıştır. Şimdi Temmuz ayında mevcut şartlarda bu sefer emekli sandığından emekli olanlar diğer emeklilerden yaklaşık %6 az artış alacaktır. Emekliler arasında ayrımı ortadan kaldırmak için verilen sözler tutulsun, öncelikle herkesin artış oranı aynı olsun. Çalışanlar için verilmiş olan ancak emekliliğe yansımayan seyyanen artışlar da emeklilere seyyanen yansıtılsın.”

Verified by MonsterInsights